X
تبلیغات
زولا

نتایج زنده | خبرهای روز دنیا | اخبار فوتبال | آشپزی | مد لباس,مو

نتایج زنده ، ‏جام ملت های آسیا 2015 استرالیا ، اخبار ورزشی ، اخبار فوتبال ، اخبار والیبال ،اخبار کشتی، پخش زنده فوتبال ، پخش مستقیم فوتبال

ساختمان پلاسکو در اثر آتش‌سوزی فروریخت

ساختمان پلاسکو در اثر آتش‌سوزی فروریخت

 

 ساختمان پلاسکو در اثر آتش سوزی فروریخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در پی فروپاشی ساختمان پلاسکو، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای کمک و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان ساختمان پلاسکو با همراه داشتن تجهیزات امدادی در محل حادثه حاضر شد.

12:46

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه بیش از سی نفر از آتش‌نشانان حادثه دیده در ساختمان پلاسکو مداوا شده و هفت نفر از آنان نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند گفت: در حال حاضر تیمی از آتش‌‌نشانان که در حال اطفای حریق این ساختمان بوده‌اند زیر آوار ماندند.

او ادامه داد: از تعداد فوتی‌های این حادثه خبری در دست نیست.

12:45

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ عابدی جانشین پلیس راهور تهران  با اشاره به آتش سوزی در ساختمان پلاسکو و فروریختن کامل ساختمان اظهار داشت: از مردم می خواهیم با پایان طرح ترافیک  در ساعت 13 و با توجه به اینکه با بار ترافیکی در مناطق مرکزی، انقلاب و خیابان جمهوری مواجه خواهیم بود؛ از تردد با خودرو و موتورسیکلت در محدوده پلاسکو بپرهیزند.

جانشین پلیس راهور تهران با بیان اینکه محدودیت ترافیکی در محدوده ساختمان پلاسکو تا شب برقرار خواهد بود، افزود: از میدان امام خمینی به سمت شمال، شرق خیابان بهارستان و تقاطع مخبرالدوله و شمال خیابان فردوسی محدودیت ترافیکی برقرار است.

عابدی اضافه کرد:‌ اگر لازم باشد از میدان جمهوری به سمت ساختمان پلاسکو محدودیت ترافیکی را اعمال خواهیم کرد.

گفتنی است، جلسه ستاد بحران در محل  حادثه با حضور ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ،  فرماندار تهران، معاونان دادستان تهران، مسئولین هلال احمر و  اورژانس در حال برگزاری است.

12:31

سخنگوی سازمان امداد و نجات کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: تاکنون 20 تیم امدادی ، 10 خودروی آمبولانس و 8 خودروی کمک‌دار به محل آتش سوزی ساختمان پلاسکو مستقر شدند.

وی ادامه داد: دو تیم از سگ‌های زنده‌یاب به منظور جستجو و نجات مصدومین و زیر آوارماندگان حادثه و صد برانکارد نیز به محل حادثه اعزام شدند اما به دلیل وقوع حادثه در داخل شهر اجازه اعزام بالگرد به این منطقه را نداریم.

12:14

محسن نسج همدانی معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه همزمان با آتش سوزی ساختمان پلاسکو، سفارتخانه های اطراف این ساختمان تخلیه شده است، درباره علت حادثه گفت: براساس آن چیزی که آتش نشانان در گزارش اولیه داده اند، اتصال کابل برق و یا روشن بودن پیکنیکی علت اولیه حادثه بوده است.

وی با رد امنیتی بودن حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، گفت: در حال حاضر عوامل آتش نشانی و پلیس در محل حادثه حضوردارند و باید با گذشت زمان منتشر بمانیم که تلفات و مصدومان این حادثه طبیعی چه میزان بوده است.

12:05

سرهنگ عابدی جانشین پلیس راهوار تهران در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه خبر درباره محدودیت‌های ترافیکی در خیابان‌های اطراف ساختمان پلاسکو گفت: از قسمت شرق از میدان بهاستان و تقاطع مخبرالدوله حرکت به سمت غرب با محدودیت مواجه شده است.

او ادامه داد: در قسمت های غربی از پل حافظ ، خیابان کارگر و تقاطع ولی عصر  به سمت شرق محدودیت‌های ترافیک اعمال شده است. از میدون فرودسی به سمت پایین نیز محدودیت ترافیکی ایجاد شده است.

جانشین پلیس راهور تهران در مورد مسیرهای جایگزین اظهار کرد: افرادی که به مسیرهای شرق به غرب نیاز دارند، می‌توانند از خیابان انقلابی و معابر شمالی و جنوبی جمهوری استفاده کنند.

11:55

به گزارش خبرنگار ایلنا، خالدی سخنگوی اورژانس کشور هم اکنون اعلام کرد تعداد مصدومان حادثه آتشی به 37 الی 38 نفر افزایش پیدا کرده است .خوشبختانه ساختمان در مسیر خودش ریزش کرده‌است .

وی ادامه داد : نگران آتش نشانانی هستیم که در دو طبقه ساختمان مشغول امداد رسانی بودند.وی از مردم و کسبه خواست به این محدوده نزدیک نشوند.

 

17

 

11:44

 کل ساختمان پلاسکو در اثر آتش سوزی فروریخت. در حال حاضر بیش از 200 آتش‌نشان و 10 ایستگاه آتش نشانی مشغول امداد رسانی هستند، از آخرین تعداد مصدومان و فوتی های احتمالی خبری در دست نیست.

11:29

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت آتش سوزی در ساختمان پلاسکو گفت: در حال حاضر بخش شرقی ساختمان به دلیل فرسودگی فروریخته است.

وی ادامه داد: احتمالا افرادی زیر آوار مانده اند اما اطلاعات بیشتری در دست نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در محل، طبقات بالایی ساختمان پلاسکو مجددا شعله ور شده است.

11:05

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام اینکه آمار مصدومان حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو بیش از 20 نفر است، اظهار داشت: نما و همچنین سقف ساختمان پلاسکو در حال ریزش است و تعدادی از نیروهای آتش نشانی محبوس شده اند و سایر ماموران در حال آزادسازی این نیروها هستند.

وی افزود: در حال حاضر تعدادی از طبقات ساختمان پلاسکو بار دیگر شعله ور شده است.

13:06

جلال ملکی درباره آخرین وضعیت آتش سوزی در ساختمان پلاسکو اظهار داشت: در مراحل پایانی عملیات به یکباره به دلیل قدیمی بودن ساختمان پلاسکو و عدم مقاومت ساختمان چند انفجار مجددا رخ داد و به یکباره ساختمان فروریخت.

وی با اشاره به اینکه قطعا تعدادی از همکارانمان زیر آوار هستند، گفت: اطلاع دقیقی از آمار افرادی که زیر آوار ماندند در دست نیست.

 سخنگوی آتش نشانی تهران با بیان اینکه در حال حاضر عملیات آوار برداری در دستور کار است، افزود: با توجه به اینکه آتش در حال حاضر مهار شده است، اما نیروهای آتش نشانی آماده باش هستند. بنابراین دیگر اولویت ما اطفای حریق نیست و عملیات آواردبرداری در دستور کار قرار دارد.

ملکی افزود: متاسفانه بی احتیاطی چند نفر موجب این حادثه شده است و باید عوامل آتش نشانی تاوان آن را بدهند. نمی‌دانیم چرا به وضعیت ساختمان های این چنینی رسیدگی نمیشود بارها از قبل تذکرات لازم داده شده است.  هیات مدیره و مالکان باید ایمنی لازم را در نظر می گرفتند و بحث فقط درآمدزایی نیست. تاوان بی توجهی آنها را نباید همکاران من بدهند.

وی ادامه داد: اطلاعات دقیقی از مصدومان و تلفات احتمالی در دست نیست. مواردی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود، فعلا تایید شده نیست. می‌دانم تعداد زیادی در داخل ساختمان بودند. خیلی اعلام کردیم ساختمان‌ تخلیه شوند اما اهمیتی نمی دادند و می‌گفتند که دسته چک و اسنادمان در مغازه است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تاکید کرد: هیچ گزارشی مبنی بر آسیب‌دیدگی ساختمان‌های اطراف به ما نشده است.

13:21

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از اعزام یک دستگاه بالگرد به محل حادثه برای برآورد و ارزیابی حادثه خبرداد و گفت: با اضافه کردن 6 تیم از سگ‌های زنده یاب به محل حادثه تاکنون 8 تیم زنده یاب برای جستجو و نجات حادثه‌دیدگان اعزام شده‌اند.

وی ادامه داد: از تعداد فوتی ها و مصدومان خبری در دست نیست و همکاران ما مشغول برآورد آمار حادثه‌دیدگان هستند.

13:39

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه آمار مصدومان حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو به 70 نفر رسیده است، گفت: تاکنون 47 نفر در محل حادثه مداوا شده و 23 نفر به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر حادثه دیدگان تاکنون از ماموران آتش نشانی بوده‌اند ،ادامه داد: جستجو برای یافتن مصدومین و فوتی‌های احتمالی این حادثه ادامه دارد.
منبع:ilna.ir

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 30 دی 1395 ساعت 14:05 | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات